Ezekre a jogi képzésekre járnak a legkiválóbb hallgatók
Évről évre a legnépszerűbb képzések között szerepel az osztatlan jogász. Mutatjuk a magyarországi intézmények hallgatói kiválósági rangsorát a HVG Diploma 2024-es különszáma alapján.
Évről évre a legnépszerűbb képzések között szerepel az osztatlan jogász. Mutatjuk a magyarországi intézmények hallgatói kiválósági rangsorát a HVG Diploma 2024-es különszáma alapján.
Fontos, hogy minél többen benne maradjanak a rendszerben, ugyanakkor fenn kell tartani a minőségi számonkérést annak érdekében, hogy felkészült szakemberek lépjenek ki a kapun a megszerzett diplomával – mondja a lemorzsolódás problémájáról Sonnevend Pál, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam-és Jogtudományi Karának dékánja.
Ahogy az előző években, úgy idén is az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara vezeti a HVG jogi képzésterületi rangsort. A hallgatók kiválósága alapján összeállított lista sorrendjét az első helyes jelentkezők száma, a felvett hallgatók átlagpontszáma, a nyelvvizsgával felvettek aránya és a középiskolai versenyeken helyezettek száma határozza meg.
Átlagosan egy félévet csúsztak, és diplomaszerzés után 3,5 hónap alatt találtak munkát.
Sokan történelemből emelteznek, rengeteget készülnek az érettségire, több nyelvvizsgájuk van, teljesítményükkel legalább 450 pontot elérnek a felvételin, mégsem sikerül bejutniuk az Eötvös Loránd Tudományegyetem államilag támogatott jogi képzésére. Ákossal beszélgettünk, aki 2020-ban felvételizett, pont, amikor bevezették azt, hogy minimumponthatár helyett inkább nyolcvanra korlátozzák az államilag támogatott helyek számát.
Évek óta a legnépszerűbbek közé tartozik az osztatlan jogászképzés, amelyre 2022-ben 5078 felvételiző jelentkezett. Mutatjuk, milyen eredményekkel kerülnek be a hallgatók.
Az elszabadult energiaárak az egyetemeket és főiskolákat sem kímélik – nem csoda, hogy több felsőoktatási intézmény úgy döntött, emel az önköltséges képzések árain. A gazdasági szakok például jóval drágábban hirdetik, mint tavaly ilyenkor, míg a bölcsész-, a mérnöki, az informatikai és az orvosi képzések tandíja nem változott.
Nyolcezren jelentkeztek jogi alap-, osztatlan és mesterszakokra a 2021-es felvételin, ezzel kilencéves rekord dőlt meg – derül ki a csütörtökön nyilvánosságra hozott adatokból. A felvételizők száma a terület legnépszerűbb szakján, az ötéves jogászképzésen is megugrott. Nem véletlenül: a kormány tavaly lazított a felvételi feltételeken, a vidéki jogi karokon a korábbinál jóval könnyebb állami ösztöndíjas helyet szerezni.
Este nyolckor nyilvánosságra hozták a 2020-as felvételi ponthatárait - itt nézhetitek meg, milyen ponthatárokat húztak a jogi szakokon.
Nyilvánosságra hozták a 2019-es felvételi statisztikáit - jogászképzésre több mint 4100-an jelentkeztek.
Több mint 3900-an jelölték meg a jelentkezési lapon a jogászképzést - de milyenek voltak a ponthatárok tavaly? Utánajártunk.
Évek óta a jogászképzés egyik legnépszerűbb osztatlan szak, több ezren jelentkeznek állami ösztöndíjas formára, de csak a jelentkezők pár százaléka szerez végül támogatott helyet.
Jogi területen szeretnétek továbbtanulni, és kíváncsiak vagytok, milyen fizetésekre számíthattok friss diplomásként? Melyik szakkal lehet a legtöbbet keresni? Itt a válasz.
Jogász hallgatóknak hirdet ösztöndíjpályázatot az Igazságügyi Minisztérium. Ha ti is ilyen képzésben tanultok, akkor érdemes lehet utánajárni.
Csak a 2006 előtt végzett jogászok bízhatnak abban, hogy anélkül lehetnek állami vezető tisztségviselők, hogy elvégeznék az államtudományi mesterképzést a kormánykedvenc Nemzeti Közszolgálati Egyetemen. Azóta ugyanis nem születik olyan jogász diploma, amely megfelelne a mentességi követelményeknek - írja a hvg.hu.
Jogi képzési területen tanulnátok tovább? Mutatjuk, milyen szakokon húztak előzetes ponthatárokat.
Kétrészes cikksorozatunkban az elmúlt évek tíz legnépszerűbb alap- és osztatlan képzését mutatjuk be: ezúttal az ápolás és betegellátás, a gazdálkodási és menedzsment, a gépészmérnöki, a jogász, valamint a kereskedelem és marketing szakokat.
410, 424, 464 pontot kell összegyűjtenetek az idei felvételin, ha szeptemberben már valamelyik egyetem jogi karának nagyelőadójában szeretnétek ülni - és egy fillért sem akartok fizetni a tanulásért. Ha nem jön össze ennyi pont, marad az önköltséges képzés - itt találjátok a 2014-es árakat.
A Magyar Rektori Konferencia (MRK) elnöke szerint nem magas a felsőoktatási intézmények száma Magyarországon, ami...
Az elmúlt évek folyamatos visszaesése után idén látványosan nőtt a jogász képzés jelentkezők száma. Sőt, sokan hajlandók fizetős képzésben is részt venni azért, hogy jogi diplomát szerezzenek